Top
  >  Ubezpieczenie turystyczne

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne to ochrona, dzięki której w razie problemów można otrzymać pełne wsparcie w trudnych sytuacjach, jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu za granicę. W razie kłopotów zdrowotnych uniknie się kosztownych opłat za leczenie (w przypadku korzystania z pomocy medycznej na świecie, również w krajach Unii Europejskiej i EFTA, gdzie tylko część usług refunduje EKUZ). W razie nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, zostanie wypłacone stosowne odszkodowanie – dla ubezpieczonego lub osoby przez niego poszkodowanej. Ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się też w razie kradzieży bagażu bądź sprzętu sportowego – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie rekompensujące poniesioną stratę.

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

1
Koszty leczenia i ratownictwa Jeśli podczas podróży dopadnie Cię choroba lub trafisz do szpitala, to wszystkie koszty związane z leczeniem, pobytem w szpitalu czy akcją ratowniczą pokryje ubezpieczyciel. Opłacone zostaną badania, zabiegi, leki, a także transport do kraju czy niekiedy nawet pobyt bliskich w czasie hospitalizacji.
2
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) Jeśli podczas wyjazdu zagranicznego złamiesz nogę albo przydarzy Ci się inny nieszczęśliwy wypadek, to ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu.
3
Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym Twoje dziecko stłukło szybę w hotelu? A może Ty nieumyślnie wjechałeś w narciarza podczas zjeżdżania ze stoku? Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pokryje koszty ewentualnego zadośćuczynienia.
4
Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego Jeśli w czasie pobytu za granicą, twój bagaż zostanie skradziony, to ubezpieczenie zrekompensuje poniesione straty.
5
Ubezpieczenie dla aktywnych Uprawiasz sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka? W razie wypadku podczas aktywności, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, ratownictwa i zapewni odszkodowanie.
6
Assisatnce samochodowy Podróżujesz samochodem? Dzięki ubezpieczeniu w razie problemów z pojazdem otrzymasz stosowną pomoc, między innymi holowanie, naprawę, samochód zastępczy, pomoc prawną w razie wypadku czy zakwaterowanie na czas usuwania awarii.
7
Ubezpieczenie od opóźnienia lotu Jeśli samolot odleci z opóźnieniem (powyżej 5 lub 6 godzin), ubezpieczyciel zrekompensuje Ci koszty poniesione na zakup posiłków, środków higieny czy rezerwację noclegu w czasie oczekiwania na lot.
8
Ubezpieczenie od opóźnienia bagażu Linie lotnicze zgubiły Twój bagaż? W ramach odszkodowania otrzymasz zwrot kosztów poniesionych na zakup ubrań, niezbędnych kosmetyków i środków higieny w czasie oczekiwania na zagubiony bagaż.
9
Ubezpieczenie dla chorych przewlekle Pozostajesz pod opieką lekarza? Przyjmujesz leki na nadciśnienie, cukrzycę, astmę lub inne zdiagnozowane i leczone choroby? Musisz rozszerzyć standardowe ubezpieczenie podróżne o ochronę chorób przewlekłych. W razie pogorszenia się stanu zdrowia ze względu na chorobę, ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty leczenia i udzielonej pomocy.
10
Ubezpieczenie pracy fizycznej Jeśli wyjeżdżasz za granicę by pracować, to w przypadku zajęć fizycznych standardowe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy. Stosowne rozszerzenie ochrony pokryje koszty leczenia w razie wypadków w miejscu pracy lub związanych z wykonywaniem obowiązków zawodowych.
11
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu Wykupiłeś wycieczkę w biurze podróży z dużym wyprzedzeniem? Ubezpieczenie pokryje koszty poniesione w razie konieczności rezygnacji z wyjazdu.

Kiedy ochroni Cię ubezpieczenie podróżne? (w jakich przykładowych sytuacjach)

1
Jeśli dopadnie Cię zemsta faraona podczas urlopu w Egipcie.
2
W razie złamania nogi podczas skoku do basenu.
3
Jeśli rozboli Cię ząb i musisz skorzystać z pomocy dentysty.
4
W razie włamania do pokoju hotelowego i kradzieży bagażu.
5
Jeśli samolot spóźni się powyżej 5 godzin.
6
W razie pobytu dziecka w szpitalu zagranicznym ubezpieczyciel zorganizuje pobyt dla Ciebie na czas opieki nad dzieckiem.
7
Jeśli stłuczesz coś w hotelowej restauracji i właściciel będzie domagał się pokrycia strat.
8
W razie wypadku na rowerze.
9
Jeśli podczas zbierania owoców w Niemczech nadwyrężysz sobie kręgosłup.
10
W razie awarii samochodu podczas podróży na Chorwację.
11
Jeśli w terminie wyjazdu na wycieczkę z biurem podróży wypadnie Ci egzamin na uczelni.
Użyj kalkulatora ubezpieczeń podróżnych, aby w 3 min. porównać ceny i zakres ubezpieczenia w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie.