Tanie loty z Berlina do Jordanii w 2020 od 146 zł!

Najczęstsze pytania o tanie loty do Jordanii

Nabatejczycy to starożytny lud, który – wchłonięty przez Cesarstwo Rzymskie – popadł nieco w zapomnienie przez wieki. Zostawili oni jednak po sobie niesamowitą, sławną na cały świat pamiątkę, jaką jest wykute w skale miasto Petra 🏛, znajdujące się na terenie dzisiejszej Jordanii. Petra dzięki swojej niedostępności przez wieki broniła się przed atakami najróżniejszych armii. Jej mieszkańcy przez pewien okres byli zdolni utrzymać niezależność nawet od Cesarstwa Rzymskiego, odgrywając rolę jego sojusznika. Był to okres największej świetności miasta, w którym zamieszkiwało je nawet 30-40 tysięcy osób. Końcem niezależności Petry był dopiero rok 106 n.e., gdy po śmierci ostatniego króla Nabatejczyków znalazła się pod panowaniem rzymskiego cesarza Trajana. Za początek upadku Petry można uznać rok 363, gdy trzęsienie ziemi zniszczyło system dostarczający wodę do miasta. Gdy Arabowie zdobyli okoliczne tereny w VII wieku, Petra została opuszczona przez garstkę ostatnich mieszkańców.

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty do Jordanii?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą do Jordanii. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy do Jordanii potrzebna jest wiza?
  Aby wjechać do Jordanii potrzebny jest paszport ważny jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy oraz wiza, którą można wykupić na lotnisku.
 • Ile kosztuje najtańszy lot do Jordanii?
  Najtańszy lot do Jordanii w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 146 zł na trasie Praga - Amman.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć do Jordanii?
  Najniższe ceny za tanie loty do Jordanii są w listopadzie na loty w grudniu (ok. miesiąc wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot do Jordanii?
  Obecnie do Jordanii nie ma bezpośrednich połączeń z Polski. Z przesiadkami na Cyprze, lot trwa łącznie minimum 3h 56min.
 • Które linie latają do Jordanii bezpośrednio?
  Do Jordanii nie ma obecnie bezpośrednich lotów rejsowych. Do Jordanii można dolecieć liniami Wizz Air, Royal Jordanian z przesiadkami na Cyprze.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest do Jordanii?
  Wtyczki do prądu są głównie typu europejskiego (C,D,F,G,J). W większości miejsc nie będziesz potrzebować przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu Dwtyczka typu Fwtyczka typu Gwtyczka typu J
searchFiltruj oferty