Zaplanuj swoją podróż

 • Dorośli Powyżej 11 remove 1 add
 • Dzieci 2 - 11 remove 0 add
 • Niemowlęta Poniżej 2 remove 0 add

100% bezpieczeństwa

Ochrona danych poufnych

Okazyjne oferty wakacyjne 2022

x

Znajdź idealny hotel

Wypożycz auto na wakacje

Tanie loty z Łodzi na Svalbard w 2022 🇸🇯

Svalbard

Spitsbergen to największa wyspa Norwegii, położona w archipelagu Svalbard, na Morzu Arktycznym. W dużej mierze pokryta lodowcami. Średnia temperatura w lipcu wynosi ok. 4 st. C., a w lutym ok. -20 st. C. Ponieważ teren ten nie należy do obszaru Schengen obywatele polscy do wjazdu potrzebują ważnego paszportu.Populacja niedźwiedzi polarnych przewyższa liczbę mieszkańców. Białych niedźwiedzi jest ok. 3000, a ludzi kilkaset mniej. Właśnie dlatego niemal każdy posiada pozwolenie na broń, bez której nie można oddalać się od skupisk miejskich. Do jej wypożyczenia potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności – dlatego wyjeżdżając z Polski na Spitsbergen warto je ze sobą zabrać, bo nigdy nie wiadomo czy może się przydać. - Jeśli wybierasz się na wycieczkę sam i planujesz wyjścia poza sektor administracji 10 (centralne części Spitsbergenu), należy zgłosić swoją planowaną podróż do gubernatora Svalbardu – dowiadujemy się w konsulacie. - Obowiązek zgłaszania dotyczy wszystkich wycieczek na lądzie i na morzu, a takie sprawozdania sporządza się na specjalnych formularzach. Zobacz tanie loty na Svalbard!

Waluta

1 korona norweska (NOK) - 0.47 zł (kurs z dnia 06.07.2022)

Największe atrakcje

 • Pyramiden - Pyramiden to osada na Svalbardzie, w Norwegii. Znajduje się w północnej części wyspy Nordaustlandet i jest jednym z najbardziej na północ wysuniętych miejsc na świecie. Została założona w 1910 roku przez Rosjan i była jednym z największych ośrodków górniczych na Svalbardzie. W latach 70. XX wieku miasteczko zostało opuszczone.

Linki do powyższych atrakcji są linkami afiliacyjnymi. Korzystając z nich wspierasz rozwój naszego portalu. Dziękujemy. 🙂

Klimat na Svalbardzie

Svalbard

Najczęstsze pytania odnośnie podróży na Svalbard

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty na Svalbard?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą na Svalbard. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy na Svalbard potrzebna jest wiza?
  Nie, wystarczy paszport. W momencie wjazdu powinien być ważny jeszcze minimum pół roku.
 • Ile kosztuje najtańszy lot na Svalbard?
  Najtańszy lot na Svalbard w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 936 zł na trasie Gdańsk - Svalbard.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć na Svalbard?
  Najniższe ceny za tanie loty na Svalbard są w grudniu na loty w styczniu (ok. miesiąc wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot na Svalbard?
  Obecnie na Svalbard nie ma bezpośrednich połączeń z Polski. Z przesiadkami w Tromso, lot trwa łącznie minimum 4h 18min.
 • Które linie latają na Svalbard bezpośrednio?
  Na Svalbard nie ma obecnie bezpośrednich lotów rejsowych. Na Svalbard można dolecieć liniami SAS, WizzAir z przesiadkami w Tromso.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest na Svalbard?
  Wtyczki do prądu są typu europejskiego (C,F). Nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu F