Zaplanuj swoją podróż

 • Dorośli Powyżej 11 remove 1 add
 • Dzieci 2 - 11 remove 0 add
 • Niemowlęta Poniżej 2 remove 0 add

100% bezpieczeństwa

Ochrona danych poufnych

Okazyjne oferty wakacyjne 2022

x

Znajdź idealny hotel

Wypożycz auto na wakacje

Tanie loty z Olsztyna na Wyspy Zielonego Przylądka w 2022 🇨🇻

Wyspy Zielonego Przylądka

Archipelag Wysp Zielonego Przylądka znajduje się 450 km od wybrzeży zachodniej Afryki i składa się z 26 wysp. To idealne miejsce na urlop niemal przez cały rok – na wyspach notuje się 330 słonecznych dni w roku. Wyspy Zielonego Przylądka dzielą się na Wyspy Zawietrzne, znajdujące się na północy (długie, piaszczyste plaże, turkusowa, krystalicznie czysta woda) oraz Wyspy Podwietrzne na południu (wulkaniczne wyspy, klifowa linia brzegowa).Wyspa Santiago jest największą z Wysp Zielonego Przylądka. To tutaj znajduje się stolica kraju, Praia. Krajobraz wyspy jest przeważnie górzysty - dobrze poczują się tu miłośnicy wędrówek. Nie brak tu również pięknych, piaszczystych plaż. Santiago jest również świetną propozycją dla pragnących połączyć beztroskie plażowanie ze zwiedzaniem zabytków. Godne uwagi jest zwłaszcza miasteczko Cidade Velha ("Stare miasto") z zabytkową starówką oraz Praia. Zobacz tanie loty na Wyspy Zielonego Przylądka!

Klimat na Wyspach Zielonego Przylądka

Amilcar Cabral

Praia

Najczęstsze pytania odnośnie podróży na Wyspy Zielonego Przylądka

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą na Wyspy Zielonego Przylądka. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy na Wyspy Zielonego Przylądka potrzebna jest wiza?
  Republika Zielonego Przylądka zniosła obowiązek wizowy wobec obywateli UE, w tym także Polski. Osoby podróżująjaće do Republiki Zielonego Przylądka powinny zarejestrować się na specjalnej platformie : www.ease.gov.cv najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem podróży, podając wymagane dane z paszportu, planowany okres pobytu (od-do), nr lotu i miejsce pobytu. Wprowadzono jednocześnie obowiązkowy podatek lotniskowy (Airport Security Tax) w wysokości 3400 escudos (ok.31 Euro), który można opłacić online (do 5 dni przed lotem), przez pośrednika turystycznego lub na lotnisku po przylocie.
 • Ile kosztuje najtańszy lot na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Najtańszy lot na Wyspy Zielonego Przylądka w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 1154 zł na trasie Berlin - Amilcar Cabral.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Najniższe ceny za tanie loty na Wyspy Zielonego Przylądka są w lutym na loty we wrześniu (ok. 7 miesięcy wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Lot na Wyspy Zielonego Przylądka trwa średnio minimum 7h 35min.
 • Które linie latają na Wyspy Zielonego Przylądka bezpośrednio?
  Na Wyspy Zielonego Przylądka latają bezpośrednio linie Enter Air.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Wtyczki do prądu są typu europejskiego (C,F). Nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu F