Tanie loty z Zielonej Góry do Włoch w 2020 od 137 zł!

searchFiltruj oferty

Sycylia to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp w Europie. Wczasy na Sycylii to nie tylko gwarancja udanej pogody, ale też dobrego jedzenia i wielu atrakcji turystycznych. Stolicą Sycylii jest Palermo, które uchodzi też za główną siedzibę słynnej sycylijskiej mafii zwanej cosa nostrą. W głównych dzielnicach Palermo, które są przepełnione turystami, jest jednak całkowicie bezpiecznie. Sycylijska kuchnia jest słynna na całym świecie. Mianem miejscowego fast foodu możnaby określić panini con panelle, czyli bułkę sezamową z plackami z ciecierzycy. Słynnym sycylijskim deserem są cannoli, a więc rurki smażone na tłuszczu z nadzieniem z ricotty. Na Sycylii, podobnie jak w całych Włoszech, robi się najlepsze na świecie lody. Poza tym sycylijskie dania zależą od miasta, w którym jesteśmy. Np. będąc w Katanii, warto spróbować caponaty, czyli potrawki z bakłażana.

Najczęstsze pytania o tanie loty do Włoch

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty do Włoch?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą do Włoch. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy do Włoch potrzebny jest paszport?
  Nie, wystarczy dowód osobisty. W momencie wjazdu powinien być ważny jeszcze minimum pół roku, a pobyt możliwy jest do 90 dni.
 • Ile kosztuje najtańszy lot do Włoch?
  Najtańszy lot do Włoch w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 137 zł na trasie Kraków - Palermo.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć do Włoch?
  Najniższe ceny za tanie loty do Włoch są w październiku na loty w listopadzie (ok. miesiąc wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot do Włoch?
  Lot do Włoch trwa średnio minimum 2h 20min.
 • Które linie latają do Włoch bezpośrednio?
  Do Włoch latają bezpośrednio linie Ryanair, Wizz Air.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest do Włoch?
  Wtyczki do prądu są głównie typu europejskiego (C,F,L). W większości miejsc nie będziesz potrzebować przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu Fwtyczka typu L