Zaplanuj swoją podróż

 • Dorośli Powyżej 11 remove 1 add
 • Dzieci 2 - 11 remove 0 add
 • Niemowlęta Poniżej 2 remove 0 add

100% bezpieczeństwa

Ochrona danych poufnych

Okazyjne oferty wakacyjne 2022

x

Znajdź idealny hotel

Wypożycz auto na wakacje

Tanie loty z Poznania do Francji w 2022 🇫🇷

Czy chodziło ci o tanie loty do Poznania?

Francja

Francja to kraj, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wieża Eiffla, Luwr, francuskie wino i szampan, ślimaki i żabie udka… to pierwsze skojarzenia, które każdemu przychodzą na myśl o Francji. Warto jednak troszkę się zagłębić i przyjrzeć walorom tego kraju pod różnymi kątami, planując francuskie wakacje. Sprawdź ofertę tanich lotów do Francji!

Waluta

1 euro (EUR) - 4.68 zł (kurs z dnia 29.11.2022)

Największe atrakcje

 • Wieża Eiffla - Najbardziej rozpoznawalny symbol Paryża, a także jeden z najbardziej znanych na świecie obiektów architektonicznych. Zbudowana została w 1889 roku na World’s Fair, czyli Międzynarodowej Wystawie Powszechnej, która odbyła się w Paryżu. Wieża Eiffla jest wysoka na 324 metry i składa się z 1853 elementów, które zostały ze sobą połączone na ponad 12 000 metrach kwadratowych. Wieża Eiffla jest najwyższą budowlą w Paryżu i jedną z najwyższych na świecie.
 • Luwr - Muzeum w Paryżu, jedno z najsłynniejszych na świecie. Znajduje się w środkowej części miasta, nad Sekwaną, pomiędzy dzielnicami śródmieścia i Montmartre. Muzeum ma ponad 35 tysięcy zabytków ze starożytności i średniowiecza, a także z epoki nowożytnej. Wśród nich są dzieła takich artystów jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael, Rembrandt, a także wiele innych.
 • Disneyland w Paryżu - Disneyland w Paryżu to jedno z największych i najbardziej popularnych parków rozrywki na świecie. Park został otwarty w 1992 roku i odwiedza go rocznie ponad 15 milionów turystów. Disneyland Paryż jest drugim co do wielkości parkiem Disneyland na świecie (po parku w Anaheim w Kalifornii). Park składa się z dwóch części: Disneylandu i Walt Disney Studios. W Disneylandzie znajdują się główne atrakcje parku, takie jak królewski zamek, Main Street USA, Frontierland, Adventureland, Fantasyland i Tomorrowland. Walt Disney Studios to część parku, w której znajdują się atrakcje tematyczne związane z filmami i telewizją Disneya.
 • Pałac w Wersalu - Pałac Wersalski jest jednym z największych i najbardziej imponujących pałaców w Europie. Zbudowano go w latach 1624-1634 dla króla Ludwika XIII. Jest on otoczony ogrodem francuskim o powierzchni 800 hektarów.
 • Paryskie katakumby - Paryskie katakumby to jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Paryżu. Znajdują się one pod miastem i są świadectwem jego historii. Katakumby są labiryntem podziemnych korytarzy, które kiedyś służyły jako cmentarz. Dziś można je zwiedzać i poznawać historię Paryża.

Linki do powyższych atrakcji są linkami afiliacyjnymi. Korzystając z nich wspierasz rozwój naszego portalu. Dziękujemy. 🙂

Proponowane wycieczki

 • Disneyland w Paryżu 🎡 - Disneyland Paryż właściwie nie znajduje się w stolicy Francji, a w miejscowości Marne-la-Vallée pod Paryżem i zajmuje 83 ha, na których znajdziecie m.in. przyprawiający o zawrót głowy (dosłownie!) Kosmiczny Rollercoaster czy Karuzelę Międzyplanetarną. Prawda, że brzmi zachęcająco? Aby zobaczyć większość z atrakcji Disneylandu warto przeznaczyć na pobyt w parku przynajmniej dwa dni."Inżynierowie wyobraźni" stworzyli w Disneylandzie pięć światów. Fantasyland to najpopularniejsza część dla najmłodszych fanów Disneya. Mogą oni wybierać między wirującymi filiżankami (Mad Hatter's Tea Cups) rodem z Alicji w Krainie Czarów, Światem Miniatur (It's Small World), baśniowym Zamkiem Śpiącej Królewny (Sleeping Beauty Castle) a barwną Karuzelą Lancelota (Lancelot's Carrousel). Spragnieni podniebnych wrażeń poszybują ze słoniem Dumbo na Dumbo the Flying Elephant, a mali wędrownicy sprawdzą swoje umiejętności logistyczne w Labiryncie Alicji w Krainie Czarów (Alice's Curious Labyrinth). Fani Pinokia będą mogli wcielić się w postać chłopca z drewna (Les Voyages de Pinocchio), a Piotrusia Pana polatać z nim tuż nad dachami (Peter Pan's Flight).

Klimat we Francji

Marsylia

Paryż

Najczęstsze pytania odnośnie podróży do Francji

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty do Francji?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą do Francji. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy do Francji potrzebny jest paszport?
  Nie, wystarczy dowód osobisty. W momencie wjazdu powinien być ważny jeszcze minimum pół roku, a pobyt możliwy jest do 90 dni.
 • Ile kosztuje najtańszy lot do Francji?
  Najtańszy lot do Francji w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 106 zł na trasie Kraków - Lille.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć do Francji?
  Najniższe ceny za tanie loty do Francji są w marcu na loty w czerwcu (ok. 3 miesiące wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot do Francji?
  Lot do Francji trwa średnio minimum 1h 58min.
 • Które linie latają do Francji bezpośrednio?
  Do Francji latają bezpośrednio linie Ryanair, ASL Airlines Ireland, easyJet, Air France, LOT, WizzAir.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest do Francji?
  Wtyczki do prądu są typu europejskiego (C,E). Nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu E