Najlepsze i ponadczasowe gadżety podróżnicze + CHECKLISTA

Opublikowano : 20.09.2023 Redakcja
Najlepsze i ponadczasowe gadżety podróżnicze + CHECKLISTA

Przygotowanie do podróży to nie tylko rezerwowanie lotów czy noclegów i wyszukiwanie atrakcji, ale też: pakowanie! I choć w jakdolece.pl hołdujemy podróżniczemu minimalizmowi, są rzeczy, które lądują w plecaku zawsze – bez gadania i bez względu na ilość miejsca, które zajmują. 
Zebraliśmy je wszystkie w jednym wpisie i podajemy jak na tacy (łącznie ze ściągą do zapisania na później). Podróżnicy i podróżniczki: oto lista najlepszych i ponadczasowych gadżetów podróżniczych, które ułatwią życie każdemu poszukiwaczowi przygód!


Powerbank

W dzisiejszych czasach telefon to nie tylko środek komunikacji, ale też nawigacja, aparat fotograficzny i mini-komputer w jednym. Dlatego warto mieć ze sobą powerbank, który pozwoli na naładowanie urządzenia w kluczowym momencie.

Jeśli dopiero planujesz zakup – koniecznie zwróć uwagę na pojemność powerbanka, jego wagę i to, jak szybko ładuje (i sam siebie, i podłączone urządzenia). Rozważ kupno powerbanka solarnego, jeśli podróżujesz w rejony gdzie świeci dużo słońca.

Filtrująca butelka na wodę

Woda to podstawa, ale co zrobić, gdy lokalna kranówka nie jest godna zaufania, a butelkowana woda droga? Rozwiązaniem jest filtrująca butelka na wodę. Dzięki niej możesz cieszyć się czystą wodą niemal wszędzie, bez obaw o bakterie czy zanieczyszczenia. Dzisiejszy rynek pęka w szwach od propozycji!

W trakcie zakupów zwróć uwagę na rodzaj filtra – producent zawsze informuje, czy można dzięki niemu pić wodę z kranu, czy nawet „z kałuży”. Zawsze jednak zwracaj uwagę na oficjalne komunikaty dot. dbania o zdrowie na stronie danego kraju portalu gov.pl! 

Wodoodporny worek

Organizacja bagażu to klucz do komfortowej podróży. Worki wodoodporne nie tylko pomogą w segregacji rzeczy, ale też ochronią je przed wilgocią. Niezastąpione w podróżach po tropikalnych lasach czy podczas rejsów.

Mała apteczka pierwszej pomocy

Niewielka, ale dobrze zaopatrzona apteczka może okazać się nieoceniona, gdy dopadnie cię ból głowy, skaleczysz się, czy poczujesz pierwsze symptomy choroby. Zestaw podstawowych leków i środków opatrunkowych zawsze warto mieć pod ręką.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z tym, jak dostępne są dane leki w kraju, do którego jedziesz. Może nie ma potrzeby zabierania ze sobą całych opakowań, a jedynie pojedynczych tabletek, które przyniosą ulgę do czasu odwiedzenia apteki?

Mikrofibrowy ręcznik

Zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny ręcznik, a dzięki schnie w mgnieniu oka. Idealny do plecaka podróżników ceniących każdy centymetr plecaka czy walizki.

E-czytnik z dobrym zasobem lektur

Może wydawać się to luksusem, ale dla wielu doświadczonych podróżników e-czytnik (typu Kindle) to wręcz must have. Dlaczego? Zamiast nosić ze sobą ciężkie książki (z którymi nie ma co zrobić po przeczytaniu!), możesz zabrać jedno lekkie urządzenie z dostępem do setek tytułów, które umilą czas w podróży.

Uniwersalna wtyczka/adapter

Jeśli podróżujesz dużo – nie ma sensu kupować przejściówek do każdego kraju, do którego się wybierzesz. Problem ten rozwiąże uniwersalna wtyczka z adapterem. To 100% pewności, że zawsze będziesz mógł podłączyć swoje urządzenia, niezależnie od standardów obowiązujących w danym miejscu – i nawet jeśli na ostatnią chwilę zdecydujesz się przedłużyć wyjazd i odwiedzić jeszcze jeden, sąsiadujący kraj… 😉

Lekka latarka lub czołówka

Nie zliczymy sytuacji, w których czołówka uratowała nam skórę w podróży! Nawet jeśli nie planujesz nocnych wypraw, to latarka lub czołówka może okazać się niezwykle pomocna. Awaria prądu, niespodziewane wędrówki poza utartym szlakiem czy nocne czytanie – zastosowań jest mnóstwo.

Odpinane spodnie-shorty

Czasem trudno przewidzieć, jakie warunki pogodowe cię spotkają. Odpinane spodnie, które można szybko zmienić w shorty, to praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie komfort i elastyczność w różnych warunkach… A już zwłaszcza dla tych, którzy lubią włóczyć się po górach, w których pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie!

Mini-statyw do zdjęć

W dobie smartfonów z doskonałymi aparatami każdy z nas chce zrobić to jedno, perfekcyjne zdjęcie. Mini-statyw jest lekki, zajmuje mało miejsca i pozwala na uchwycenie siebie i otoczenia w sposób, który bywa trudny do osiągnięcia zwykłym selfie. No i jakość zdjęcia (nieporuszona) gwarantowana!

Lokalizator GPS

Lokalizator GPS to doskonałe narzędzie nie tylko dla tych, którzy lubią wędrować poza utartymi szlakami – ale dla wszystkich podróżujących solo! Dzięki niemu zawsze wiesz, gdzie jesteś i jak wrócić na właściwą ścieżkę. W dodatku współczesne urządzenia często oferują funkcje SOS, które mogą okazać się nieocenione w sytuacjach awaryjnych.

+ oczywista oczywistość, którą (niestety!) możesz zabrać tylko do bagażu rejestrowanego: Scyzoryk

Ten klasyczny gadżet to prawdziwy multitool, który sprawdzi się w różnych sytuacjach. Otwieranie puszek, przecinanie lin, a nawet drobne naprawy – wielofunkcyjny nóż to coś, co powinno znaleźć się w plecaku każdego podróżnika!


_
Każdy gadżet z tej listy ma swoje zalety, ale kluczem jest umiejętne dobranie ich do indywidualnych potrzeb i rodzaju podróży - by nie przepakować się niepotrzebnymi przedmiotami. Niezależnie od tego, czy wybierasz się w góry, na plażę czy do miejskiej dżungli, te przedmioty sprawdzą się w różnych sytuacjach i pomogą uczynić twoją podróż jeszcze bardziej komfortową i bezstresową!

Powyższą listę przygotowaliśmy dla Ciebie też w skróconej, obrazkowej wersji. Zapisz ją na później, by mieć ją przy sobie przy pakowaniu na każdy wyjazd – i na jej podstawie wrzucaj do plecaka to, co akurat sprawdzi się na danej wyprawie najlepiej!

Czekamy na Twój komentarz