Tanie loty do Transylwanii w 2020 od 120 zł!

Najczęstsze pytania o tanie loty do Transylwanii

Siedmiogród, nazywany też znacznie częściej Transylwanią, to bodaj najciekawsza część Rumunii. Ta historyczna kraina, wciśnięta w łuk charakterystycznie zakręcających tu Karpat, otoczona aurą tajemniczości, licznymi niedomówieniami i sprzecznościami, potrafi zachwycić i zafascynować każdego, kto zdecyduje się odwiedzić ten piękny region. Liczne zabytki przeszłości, zachowane nad wyraz dobrze, przenikanie kultur, religii i narodowości, a także wspaniałą przyroda, powoduje, że Transylwania z roku na rok staje się coraz popularniejsza wśród turystów. Rumunia to też ojczyzna owianego złą sławą hospodara wołoskiego Włada III Palownika. Chociaż postać to znana od wieków, po dziś dzień budzi wiele wątpliwości. Wład Palownik wsławił się szczególnym okrucieństwem wobec swoich wrogów, a także nieposłusznych poddanych. Przydomek "Drakula" odziedziczył po ojcu, Władzie Diable (Vlad Dracul). Według różnych podań Drakuli przypisuje się kilka rezydencji. Najpopularniejsza legenda głosi, że jego samotnią miał być Zamek Bran, zlokalizowany w centralnej Rumunii, w samym sercu Transylwanii.

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty do Transylwanii?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą do Transylwanii. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy do Transylwanii potrzebny jest paszport?
  Nie, wystarczy dowód osobisty. W momencie wjazdu powinien być ważny jeszcze minimum pół roku, a pobyt możliwy jest do 90 dni.
 • Ile kosztuje najtańszy lot do Transylwanii?
  Najtańszy lot do Transylwanii w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 120 zł na trasie Berlin - Kluż-Napoka.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć do Transylwanii?
  Najniższe ceny za tanie loty do Transylwanii są w lutym na loty w maju (ok. 3 miesiące wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot do Transylwanii?
  Lot do Transylwanii trwa średnio minimum 1h 18min.
 • Które linie latają do Transylwanii bezpośrednio?
  Do Transylwanii latają bezpośrednio linie LOT, Wizz Air.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest do Transylwanii?
  Wtyczki do prądu są typu europejskiego (C,F). Nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu F
searchFiltruj oferty