Tanie loty na Wyspy Zielonego Przylądka w 2020 od 1516 zł!

searchFiltruj oferty

Najczęstsze pytania o tanie loty na Wyspy Zielonego Przylądka

Archipelag Wysp Zielonego Przylądka znajduje się 450 km od wybrzeży zachodniej Afryki i składa się z 26 wysp. To idealne miejsce na urlop niemal przez cały rok – na wyspach notuje się 330 słonecznych dni w roku. Wyspy Zielonego Przylądka dzielą się na Wyspy Zawietrzne, znajdujące się na północy (długie, piaszczyste plaże, turkusowa, krystalicznie czysta woda) oraz Wyspy Podwietrzne na południu (wulkaniczne wyspy, klifowa linia brzegowa). Wyspa Sal należy do Wysp Zawietrznych i słynie z pięknych plaż, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Ponte Preta, dosłownie oznaczająca "czarny kamień", a to z uwagi na czarne, wulkaniczne skały, które otaczają brzeg. Jest tutaj doskonała infrastruktura oraz warunki dla surferów, kitesurferów, windsurferów. Będąc na Sal, warto zobaczyć saliny, czyli baseny do pozyskiwania soli poprzez odparowywanie wody morskiej. Dzisiaj już mniej eksploatowane, ale wciąż czynne.

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą na Wyspy Zielonego Przylądka. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy na Wyspy Zielonego Przylądka potrzebna jest wiza?
  Republika Zielonego Przylądka zniosła obowiązek wizowy wobec obywateli UE, w tym także Polski. Osoby podróżująjaće do Republiki Zielonego Przylądka powinny zarejestrować się na specjalnej platformie : www.ease.gov.cv najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem podróży, podając wymagane dane z paszportu, planowany okres pobytu (od-do), nr lotu i miejsce pobytu. Wprowadzono jednocześnie obowiązkowy podatek lotniskowy (Airport Security Tax) w wysokości 3400 escudos (ok.31 Euro), który można opłacić online (do 5 dni przed lotem), przez pośrednika turystycznego lub na lotnisku po przylocie.
 • Ile kosztuje najtańszy lot na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Najtańszy lot na Wyspy Zielonego Przylądka w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 1516 zł na trasie Berlin - Praia.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Najniższe ceny za tanie loty na Wyspy Zielonego Przylądka są w lutym na loty w marcu (ok. miesiąc wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Obecnie na Wyspy Zielonego Przylądka nie ma bezpośrednich połączeń z Polski. Z przesiadkami w Mediolanie, lot trwa łącznie minimum 7h 46min.
 • Które linie latają na Wyspy Zielonego Przylądka bezpośrednio?
  Na Wyspy Zielonego Przylądka nie ma obecnie bezpośrednich lotów rejsowych. Na Wyspy Zielonego Przylądka można dolecieć liniami Ryanair, Blue Panorama Airlines z przesiadkami w Mediolanie.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest na Wyspy Zielonego Przylądka?
  Wtyczki do prądu są typu europejskiego (C,F). Nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu F