Zaplanuj swoją podróż

 • Dorośli Powyżej 11 remove 1 add
 • Dzieci 2 - 11 remove 0 add
 • Niemowlęta Poniżej 2 remove 0 add

100% bezpieczeństwa

Ochrona danych poufnych

Okazyjne oferty wakacyjne 2022

x

Znajdź idealny hotel

Wypożycz auto na wakacje

Tanie loty z Wrocławia na Islandię w 2022 🇮🇸

Czy chodziło ci o tanie loty do Wrocławia?

Islandia

Islandia - fascynujący kraj, w którym można zobaczyć prawdziwy wulkan, dymiący gejzer i lodowiec oraz największe wodospady Europy, wykąpać się w gorącej rzece, podziwiać wieloryby i maskonury, a wszystko to w otoczeniu wspaniałej surowej przyrody.Islandia nazywana była w średniowieczu końcem świata - Ultima Thule. Wierzono, że w kraterze ciągle wybuchającego wulkanu Hekla jest brama do piekła. W innym islandzkim wulkanie Juliusz Verne umieścił wejście, którym bohaterowie jego książki dostali się do wnętrza ziemi.Dzisiejsi mieszkańcy Islandii pochodzą w prostej linii od Wikingów. Ta wulkaniczna wyspa była bezludna aż do 875 roku, kiedy przybył na nią Ingólfur Arnarson, uciekający przed jednoczącym ziemie Norwegii królem Haraldem Pięknowłosym. Jego następcy do dziś zachowali swój język w pierwotnej nieomal postaci i wielkie dzieła germańskiej literatury - "Eddę" i klasyczne sagi - mogą dziś czytać w oryginale. Sprawdź tanie loty na Islandię!

Waluta

1 korona islandzka (ISK) - 0.03 zł (kurs z dnia 03.12.2022)

Największe atrakcje

 • Blue Lagoon - Blue Lagoon to popularne kąpielisko na Islandii, które znajduje się w pobliżu miasta Reykjavik. Kąpiele w lagunie są szczególnie popularne ze względu na jej lecznicze właściwości, które są wynikiem wysokiej zawartości minerałów w wodzie.

Linki do powyższych atrakcji są linkami afiliacyjnymi. Korzystając z nich wspierasz rozwój naszego portalu. Dziękujemy. 🙂

Proponowane wycieczki

 • Maskonury na Islandii 🐦 - Maskonury (z ang. puffins) stały się symbolem Islandii i chociaż na ich kolonie można natrafić w wielu zakątkach wyspy, istnieją miejsca, w których szansa na spotkanie z nimi jest największa.Nic dziwnego, że tak wiele osób przylatujących na Islandię ma w swoim planie podróży zobaczenie maskonurów. To przepiękne, kolorowe ptaki niewielkich rozmiarów, które rozczulają swoimi oczami oraz lekką niezdarnością, gdy spacerują. Są również podobne do ludzi - gniazdują w parach przez całe życie, karmią swoje pisklęta jako para i posiadają wyraźne więzi społeczne w kolonii.

Klimat na Islandii

Reykjavik Keflavik

Najczęstsze pytania odnośnie podróży na Islandię

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty na Islandię?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą na Islandię. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy na Islandię potrzebny jest paszport?
  Nie, wystarczy dowód osobisty. W momencie wjazdu powinien być ważny jeszcze minimum pół roku, a pobyt możliwy jest do 90 dni.
 • Ile kosztuje najtańszy lot na Islandię?
  Najtańszy lot na Islandię w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 360 zł na trasie Katowice - Reykjavik Keflavik.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć na Islandię?
  Najniższe ceny za tanie loty na Islandię są w grudniu na loty w grudniu (w tym samym miesiącu).
 • Jak długo trwa lot na Islandię?
  Lot na Islandię trwa średnio minimum 3h 57min.
 • Które linie latają na Islandię bezpośrednio?
  Na Islandię latają bezpośrednio linie WizzAir.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest na Islandię?
  Wtyczki do prądu są typu europejskiego (C,F). Nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Napięcie prądu wynosi 230V, czyli jak w Polsce.
  wtyczka typu Cwtyczka typu F