Wycieczka do Berlina śladami Zimnej Wojny ️️️️️🏛️ 2022

Berlin śladami Zimnej Wojny

Nie da się zrozumieć Berlina bez znajomości jego żywej historii, którą na co dzień żyli mieszkańcy po obu stronach muru . A wszystko zaczęło się w nocy z 12 na 13 sierpnia 1961 roku, kiedy rząd NRD z pomocą ZSRR postanowił zbudować Mur Berliński (Berliner Mauer) – system umocnień o długości 156 kilometrów, otaczający ówczesny Berlin Zachodni. W różnych punktach miasta Mur Berliński miał odmienne formy. Na przedmieściach dostępu broniły okopy, zapory, miny. W samym centrum Berlina, w części otaczającej Bramę Brandenburską, były to dwa mury z drutami kolczastymi, pomiędzy którymi przebiegał dokładnie zagrabiony pas, wysypany piaskiem, aby było widać ślady potencjalnych uciekinierów. Można to wszystko dzisiaj obejrzeć dosłownie na wyciągnięcie ręki, przy stacji metra Bernauer Strasse. Poznaj niesamowitą historię Zimnej Wojny - konfliktu, który ukształtował wygląd dzisiejszej Europy.

Największe atrakcje

  • III Rzesza i zimna wojna – wycieczka w małej grupie - Zimna Wojna to okres konfliktu politycznego, ideologicznego i militarnego między Związkiem Radzieckim a państwami Trzeciego Świata, a także między ZSRR a Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami. Konflikt rozpoczął się po II wojnie światowej i trwał do 1991 roku, kiedy to Związek Radziecki rozpadł się na 15 niezależnych państw.
  • Muzeum NRD - Zanurz się w historii. Poszperaj w szafkach i szufladach w oryginalnie umeblowanych pokojach. Poprowadź Trabanta. Zatańcz do wschodnioniemieckiego rocka i zagraj w piłkę nożną.
  • Muzeum Muru Berlińskiego East Side Gallery - Mur Berliński – symbol podziału Europy na dwa bloki polityczne, żelazna kurtyna, która oddzielała Niemcy Wschodnie od Zachodnich. Powstał w 1961 roku i przez ponad 28 lat stanowił realną granicę między obu częściami miasta. Dziś Mur Berliński jest symbolem upadku komunizmu i początkiem nowej ery w Europie.

Część linków do powyższych atrakcji jest linkami afiliacyjnymi. Korzystając z nich wspierasz rozwój naszego portalu. Dziękujemy. 🙂