Wycieczka do Legolandu 👨‍👩‍👧‍👦 2022

Legoland

Legoland to park tematyczny zlokalizowany w Billund w Danii. Jest to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Europie, a także jeden z największych na świecie. Park został otwarty w 1968 roku i jest częścią koncernu Lego. Park tematyczny składa się z ponad 60 atrakcji, a także z hotelu i aquaparku. W parku można zobaczyć największy na świecie model Legolandu, a także inne atrakcje, takie jak Miniland, gdzie można zobaczyć repliki znanych budowli z całego świata.

Największe atrakcje

  • Legoland - LEGOLAND w mieście Billund w Zachodniej Jutlandii to jeden z najbardziej popularnych parków rozrywki w Danii. Kiedy LEGOLAND w Danii został otwarty w 1968 r., po raz pierwszy można było ujrzeć cały świat wykonany z klocków LEGO®. Park cieszył się ogromnym powodzeniem i tak jest nadal po ponad 40 latach.Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, od jego założenia sam park LEGOLAND został rozbudowany o wiele wspaniałych modeli wszystkiego, co możliwe, począwszy od Airbusa A380 po budynki i statki kosmiczne z Gwiezdnych Wojen. Po drugie, w ciągu tych lat wprowadzono cały szereg nowych motywów i atrakcji.W końcu nie mniej ważne jest to, że można również zanocować w parku rozrywki. Jest to możliwe dzięki Hotelowi LEGOLAND, z którego można się bezpośrednio dostać do parku i spędzić wiele przyjemnych godzin razem z dziećmi.

Część linków do powyższych atrakcji jest linkami afiliacyjnymi. Korzystając z nich wspierasz rozwój naszego portalu. Dziękujemy. 🙂