Wyprawa na Kilimandżaro ⛰️ 2022

Zdobądź Kilimandżaro

Kilimandżaro zdobyto po raz pierwszy w 1889 roku, kiedy przed Wystawą Światową ukończono również budowę Wieży Eiffla. Góra od zawsze budziła grozę wśród okolicznych koczowniczych plemion, a nazywana była zarówno ”Górą światłości”, jak i ”Górą złych duchów”. Najpiękniejszy ze szczytów Afryki stanowi wymarzony cel wyprawy dla wszystkich miłośników Czarnego Lądu, przygód oraz osób uprawiających trekking. Kilimandżaro pozostaje największą wolnostojącą górą na świecie. Jeśli zamierzasz zmierzyć się z jakimś wyzwaniem z Twojej podróżniczej “bucket list”, Kilimandżaro jest idealnym celem dla Ciebie.

Największe atrakcje

  • Kilimandżaro - Kilimandżaro to najwyższy szczyt w Afryce i jeden z najbardziej popularnych celów wśród wspinaczy. Położony jest w środkowej części kontynentu, w północnej Tanzanii. Kilimandżaro ma wysokość 5 895 m n.p.m. Jest to także jeden z siedmiu szczytów Świata, które trzeba zdobyć.

Część linków do powyższych atrakcji jest linkami afiliacyjnymi. Korzystając z nich wspierasz rozwój naszego portalu. Dziękujemy. 🙂