10 niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie

Opublikowano : 12.10.2020 Redakcja
 10 niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie

Wybierasz się na kilka dni do stolicy i zastanawiasz się nad tym, co warto zobaczyć w Warszawie? A może mieszkasz w tym mieście już od jakiegoś czasu, jednak do tej pory nie miałeś czasu na to, aby poznać jego ciekawe zakamarki? W poniższym zestawieniu znajdziesz 10 prawdziwych perełek, które koniecznie muszą znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia w Warszawie. Niektóre z nich z pewnością znasz, inne zapewne będą dla Ciebie niemałym zaskoczeniem. Sprawdź najciekawsze propozycje i zaplanuj tak czas w Warszawie, aby nie ominąć żadnej propozycji!

1) Taras Widokowy Pałacu Kultury

Pałac Kultury i Nauki to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w całej stolicy. Dla jednych jest to budynek warty uwagi, innym kojarzy się tylko jako symbol czasów minionych, do których nie warto wracać. Warto zatem z pewnością wdrapać się (lub wjechać windą) na Taras Widokowy Pałacu Kultury. Widok z trzydziestego piętra potrafi zawrócić w głowie, a Warszawa z tej perspektywy jest jeszcze piękniejsza. Bilet wejściowy możesz zamówić przez Internet. Dzięki temu ominiesz kolejki do kasy. Co ważne, ta atrakcja jest dostępna także dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

2) Zamek Królewski + Koncert Chopinowski

Kolejna propozycja to prawdziwa perełka dla miłośników kultury wysokiej. Uwielbiasz muzykę Chopina? Przekonaj się, jak zabrzmią aranżacje prezentowane przez współczesnych pianistów. Wyjątkowa atmosfera Zamku Królewskiego sprawi, że atmosfera koncertów będzie jeszcze bardziej podniosła. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 18. Nastaw się na godzinny koncert pełen wrażeń. Koncerty odbywają się codziennie w ramach “Time for Chopin”. W cenę biletu wliczane są także napoje serwowane widowni podczas przerwy w koncercie.

3) Muzeum Historii Żydów Polskich

Polin to Muzeum Historii Żydów Polskich – miejsce na mapie Warszawy, które koniecznie trzeba odwiedzić. Prezentowana wystawa przedstawia historię Żydów – ponad tysiąc lat ujęte w ciekawej formie, przystępnej zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Wystawa jest interaktywna, co zapewnia dodatkowe wrażenia. Muzeum zostało podzielone na 8 galerii.

4) Taras Widokowy Stadionu Narodowego

Tej atrakcji nie może przegapić żaden miłośnik sportu. Zdecyduj się na zwiedzanie najciekawszego obiektu sportowego w Polsce i podziwiaj panoramę stolicy z wyjątkowego tarasu widokowego! Poczuj się przez chwilę, jak prawdziwa sportowa gwiazda! Zwiedzanie tarasu widokowego jest możliwe po uprzednim wykupieniu biletu wstępu (dorośli – 13 zł, dzieci – 8 zł).

5) Łazienki Królewskie

Jesteś pasjonatem zieleni i nawet w dużej aglomeracji miejskiej poszukujesz przestrzeni, w której mógłbyś się zrelaksować i odpocząć od zgiełku? Koniecznie odwiedź Łazienki Królewskie! Magia tego miejsca z pewnością Cię zaskoczy. Poczuj się jak król Stanisław August – wszak to była jego letnia rezydencja! Na zwiedzających w każdy piątek czeka nie lada gratka – w ten dzień Łazienki Królewskie można zwiedzać za darmo! Bezpłatnie można wówczas odwiedzić Pałac na Wyspie, Biały Dom oraz Starą Oranżerię!

6) Centrum Nauki Kopernik

Były już propozycje dla miłośników sportu, muzyki klasycznej, historii czy strefy ciszy, pora na wyjątkową atrakcję dla osób uwielbiających naukę. W tym wyjątkowym miejscu moc atrakcji znajdą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. W ramach wizyty w Centrum można wybrać się na wystawy tematyczne oraz do Planetarium. Organizowane są specjalne wieczory dla dorosłych. Warto zarezerwować bilet wstępu z odpowiednim wyprzedzeniem – Centrum cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających, przez co często tworzą się długie kolejki do kasy biletowej.

7) Rynek Starego Miasta

Każdy, kto zmęczy się zwiedzaniem warszawskich zabytków i muzeów, może zajrzeć na Rynek Starego Miasta. Co prawda sporo brakuje mu do rynku krakowskiego, jednak i tu można nieco odpocząć i podziwiać ładną zabudowę. W letnim sezonie turystycznym przy lokalnych restauracjach działają ogródki – na świeżym powietrzu można w nich zjeść smaczny lunch lub delektować się widokami popijając filiżankę gorącej kawy.

8) Muzeum Powstania Warszawskiego

Kolejna gratka dla pasjonatów historii, zwłaszcza tej nieco nowszej. Muzeum to jest wyjątkowo nowoczesne. Ciekawe wystawy prezentowane są w sposób interaktywny, choć oczywiście można tu też znaleźć bardziej tradycyjne eksponaty, jak na przykład broń czy umundurowanie żołnierzy biorących udział w powstaniu. Muzeum dla zwiedzających jest otwarte przez cały tydzień (z wyjątkiem wtorków) w godzinach 10 – 18. Koszt biletu normalnego to 25 złotych, z kolei bilet ulgowy kosztuje 20 zł. Chcąc wybrać się do Muzeum, warto skorzystać z komunikacji publicznej – parkin znajduje się w miejskiej płatnej strefie parkowania (opcja dla autokarów, brak miejsc postojowych dla samochodów osobowych).

9) Krakowskie Przedmieście

Można o nim usłyszeć często przy okazji organizowanych w stolicy akcji protestacyjnych. Warto wybrać się tutaj na spacer, na którego trasie będzie sporo ciekawych zabytków. Niektóre z nich to na przykład Pałac Prezydencki czy kilka pomników. Warto odwiedzić Bazylikę św. Krzyża, Pałac Potocki, Dom Bez Kantów, Pomnik Mikołaja Kopernica czy Kościół Sióstr Wizytek. Doskonała opcja na rodzinny spacer, zarówno w słoneczny, jak i w deszczowy dzień.

10) Zespół Parkowo – Pałacowy w Wilanowie

Listę ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie zamyka zespół Parkowo – Pałacowy założony przez Króla Jana III Sobieskiego na terenie warszawskiego Wilanowa. To zaledwie rzut przysłowiowym beretem od centrum miasta – kto lubi chodzić, ten odległość 6 kilometrów może pokonać na piechotę. Barokowy pałac, ogród francuski i angielski, to tylko niektóre atrakcje tego miejsca czekające na zwiedzających.

 

Czy chcesz zarezerwować atrakcje na miejscu z wyprzedzeniem?

Wycieczki fakultatywne obsługuje portal GetYourGuide. Jego główne zalety to możliwość rezerwacji bezpośrednio u lokalnych organizatorów, bilety do atrakcji bez kolejki na miejscu, całodobowa obsługa klienta i bezpłatne anulowanie rezerwacji. Z GetYourGuide skorzystały już miliony zadowolonych klientów.

Czy wiesz, że niedawno uruchomiliśmy nasz własny system do rezerwacji noclegów?

Jesteśmy małą polską firmą, szaloną na tyle, by rywalizować z gigantami branży turystycznej. 🙈 Z kodem START5 dostaniesz od nas 5% zniżki na każdą rezerwację. Sprawdź nas – fajnie wspierać swoich i jeszcze na tym skorzystać! ☺️

👉 Znajdź swój nocleg

Czekamy na Twój komentarz