Chillout, drinki… i co dalej? 10 pomysłów - co robić na plaży

Opublikowano : 19.07.2023 Redakcja
Chillout, drinki… i co dalej? 10 pomysłów - co robić na plaży

Jak chillout, to chillout – drzemki pod cieniem palm ze schłodzonym, świeżo ściętym kokosem pod ręką i widokiem jak z pocztówki… Wakacje marzeń! Jeśli jednak masz ochotę na odrobinę urozmaicenia, zebraliśmy garść inspiracji: co robić na rajskiej plaży między opalaniem jednej nogi i drugiej. Z przymrużeniem oka. 😉 

Co robić na rajskiej plaży?

Zorganizuj piknik

Czy może być coś bardziej romantycznego niż kolacja przy zachodzie słońca z widokiem na ocean? Spakuj kosz piknikowy (lub plecak 😉) z ulubionymi, lokalnymi potrawami i napojami, znajdź ustronne miejsce na plaży i ciesz się i posiłkiem, i dobrym towarzystwem, w akompaniamencie kojącego szumu fal. 

Spaceruj lub biegaj

Ależ z nas Sherlocki 🕵️ – spacery po plaży, serio? Serio! Są tak oklepane, jak… skuteczne. Redukują stres, pozwalają się wyciszyć, a przy okazji pobudzają krążenie i pomagają utrzymać metabolizm na lepszym poziomie. Kto wie, na jaki genialny pomysł zmiany życia na jeszcze lepsze wpadniesz w trakcie jednego z nich?

Zrelaksuj się – tylko bardziej

Zrób sobie przerwę od stresów życia codziennego i dołącz do zajęć jogi lub medytacji na plaży. Relaks głębszy niż na leżaku gwarantowany – a dzięki świeżej bryzie oceanu, dźwiękowi szumu fal i prowadzeniu nauczyciela, zanurzysz się w „tu i teraz” o wiele skuteczniej niż w centrum miasta.

Daj o siebie zadbać

Tuż po przyjeździe, koniecznie zorientuj się w cenach lokalnych masaży i zabiegów upiększających. Zwłaszcza w krajach Azji i Indonezji takie usługi SPA są o wiele tańsze niż w Polsce, a profesjonaliści znają się na rzeczy!

Podpatruj rybaków

Jeśli jesteś rannym ptaszkiem – nie możesz przegapić powrotu rybaków z porannych połowów. Podpytaj koniecznie, czy gdzieś w niedalekiej odległości od Twojego hostelu jest takie miejsce – i udaj się tam tuż przed wschodem słońca. Może nawet uda Ci się kupić od nich coś na obiad?

Wypłyń na głębokie wody

Lubisz przygody… ale bez przesady? Spróbuj paddleboarda (sup) lub wypożycz kajak. Te dwie opcje to świetny sposób na wypłynięcie na głębokie wody bez niepotrzebnej adrenaliny i stresu. Cisza, spokój, tafla wody i Ty. Brzmi dobrze?  

Wypożycz rower

Poznaj naturalne piękno przybrzeżnych szlaków, wypożyczając rower i zwiedzając okolicę na dwóch kółkach. Podpytaj, czy Twój hostel ma zaprzyjaźnioną wypożyczalnię rowerów – i w drogę!
Uwaga: ta opcja wchodzi w grę tylko wtedy, kiedy wybrzeże jest przystosowane do wycieczek rowerowych i ma odpowiednią infrastrukturę. Nie chcesz przecież na dobre ugrzęznąć w piasku, co?

Rusz się!

Zbierz znajomych (lub nieznajomych 😉) i zorganizujcie turniej siatkówki plażowej lub frisbee. Nie dość, że to świetna zabawa – to jeszcze okazja do stworzenia nowych znajomości i więzi na lata. Na zakończenie i wspólne świętowanie zwycięstwa możecie ruszyć dalej, ku restauracjom i knajpkom rozciągającym się na horyzoncie. 

Zmień perspektywę

Poznaj okolicę z innej perspektywy w trakcie rejsu wzdłuż wybrzeża – na pewno organizowane są w okolicy. Kto wie, jakie jaskinie, klify i inne plaże kryją się tuż za zakrętem? Nie zapomnij aparatu – by uwiecznić te wspomnienia i ogrzewać nimi w trakcie kolejnej długiej, polskiej zimy.  

…nie zapomnij się wykąpać

Baseny są super, ale co potęga natury – to potęga natury. Spróbuj zanurzyć się w wodzie, chociaż na chwilę. Poczuj, jak kołysze i unosi, poskacz na falach i przekonaj się, jak sól wynosi Twoje ciało do góry. Beztroska takich chwil jest bezcenna.

Wchodź do wody tylko tam, gdzie to dozwolone i stosuj się do wszelkich zasad panujących na miejscu. Lokalni wiedzą lepiej, gdzie jest bezpiecznie, a gdzie nie – zwłaszcza pod wodą!


_
Masz jeszcze inne pomysły, warte dopisania do listy? Daj nam znać i baw się dobrze na plaży! A jeśli spędzisz ten czas na wyjeździe złapanym na jakdolece.pl - koniecznie oznacz nas (@jakdolece) na jednym ze zdjęć publikowanych w sieci. Udostępnimy Twój post, by inspirował do ruszenia w trasę innych podróżników. 😊

Czekamy na Twój komentarz