🇭🇷 Chorwacja: TOP 10 przeżyć dla aktywnych

Opublikowano : 26.04.2023 Redakcja
🇭🇷 Chorwacja: TOP 10 przeżyć dla aktywnych

Wybierasz się do Chorwacji? A może dopiero rozważasz wyjazd – ale wahasz się, czy aby na pewno jest tam co robić oprócz plażowania i opalania raz brzucha, raz pleców? 
Zobacz nasz sprint inspiracji: listę chorwackich top 10 dla aktywnych, do zrealizowania od zaraz.

Wspinaczka na Paklenicy 🧗

Park Narodowy Paklenica to raj dla miłośników wspinaczki – nawet jeśli dopiero zaczynasz! Dzięki wielu trasom o różnych stopniach trudności, na pewno dopasujesz coś do Twoich możliwości. A te widoki? Niesamowite!

Nurkowanie w Zatoce Kvarnerskiej 🤿

Zatoka Kvarnerska to od lat jedno z najlepiej ocenianych miejsc w Chorwacji do nurkowania. Nie dość, że woda jest krystalicznie czysta – to jeszcze obfituje w wiele gatunków morskich stworzeń wszystkich kolorów tęczy. Jeśli nie nurkujesz, spróbuj snorkelingu – kto wie, może złapiesz wodnego bakcyla i Twój następny wyjazd będzie kręcił się już w 100% wokół morza?  

Rafting na rzece Cetina 🌊

Jesteś fanem/ką adrenaliny? Koniecznie spróbuj rafingu w chorwackim stylu! Rzeka Cetina należy do kategorii 2 – czyli do średniej trudności (dla porównania: spokojna woda to kategoria 0). Poza emocjami sportowymi, cudowne wrażenia dzięki otaczającej przyrodzie – gwarantowane. 

Jazda konno po plaży 🐎

Malowniczy zachód słońca, spokojne, wieczorne morze, wiatr rozwiewający włosy… Czy może być bardziej romantycznie? O tak! Jeśli nie straszna Ci nauka nowych umiejętności (albo już jeździsz konno), koniecznie skorzystaj z oferty lokalnych ośrodków jeździeckich. Można wybrać się na przejażdżkę zarówno po plaży, jak i po okolicy. W końcu i ze wzgórz rozciągają się niezapomniane widoki! 

Zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich 🏞️

Park Narodowy Jezior Plitwickich to jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji – wcale nie przesadzamy! Wyobrażamy sobie, że dokładnie tak musiał wyglądać świat, zanim człowiek i technologia zawładnęły nim na dobre. Tajemnicze przejścia, mostki i ścieżki wśród wszechobecnej wody i soczystej zieleni… To miejsce zdecydowanie warte wszystkiego, co o nim mówią.

 

Wizyta na wyspie Hvar 🏝️

Rejs na wyspę Hvar to 2w1 – możliwość doświadczenia podróży w stylu starych wilków morskich z poznaniem na własnej skórze tradycyjnej, wyspiarskiej kultury Chorwacji. A to oznacza nie tylko aktywne zwiedzanie wąskich uliczek i zabytków wyspy (m.in. Starego Miasta - katedry św. Szczepana, Pałacu Grodzkiego czy Wieży Zegarowej), ale też… degustacje! Coś nam mówi, że nie wrócisz na stały ląd bez spróbowania lokalnych win czy słodkości.  

Kajakarstwo po Zatoce Dubrownickiej 🛶

Co powiesz na zwiedzanie Chorwacji z perspektywy morza? Ciekawie jest szczególnie w okolicy Dubrownika – gdzie można pływać nie tylko wśród natury (i zjawiskowych jaskiń), ale też z widokiem na słynne mury miasta. Nie zapomnij tylko o wodzie i nakryciu głowy – słońce może być ostre!

Wycieczka rowerowa po Półwyspie Istrii 🚴

Jeśli jesteś miłośnikiem 2 kółek – na Istrii będziesz czuć się jak w raju. Dzięki licznym trasom (i trudniejszym - po górach, i łatwiejszym - wzdłuż wybrzeża), opcji do wyboru jest mnóstwo. Na szczęście równie wiele jest też wypożyczalni rowerów – nie tylko na godziny, ale też na dni i tygodnie pobytu. 

Wycieczka do Parku Narodowego Krka 💦

Miłośnicy wodospadów, palec pod budkę! Malownicze ścieżki spacerowe wśród kolejnych, zjawiskowych spektakli przyrody wprawiają nie tylko w zachwyt – ale też w poczucie szacunku dla potęgi natury. To jedno z miejsc, w których można na dobre zapomnieć o świecie „na zewnątrz”. Polecamy zwłaszcza tym, którzy na co dzień żyją w dużych, zatłoczonych miastach. W Krka regeneracja baterii gwarantowana!

Windsurfing, kitesurfing i paddle board 🏄

Jeśli nie jesteś typem odkrywcy i nie kusi Cię zbytnio odkrywanie świata poza plażą, i tak nie będziesz narzekać na nudę. Dzięki dobrym wiatrom, rajskim krajobrazom i urokliwym plażom, Chorwacja aż kusi do spróbowania czegoś nowego! Wiele szkół wodnych oferuje lekcje dla początkujących i wynajem sprzętu: windsurfingowego, kitesurfingowego czy paddle boardów. Na który się zdecydujesz?

 

Baw się dobrze w Chorwacji! Jeśli spędzisz ten czas na wyjeździe złapanym na jakdolece.pl - koniecznie oznacz nas (@jakdolece) na jednym ze zdjęć publikowanych w sieci. Udostępnimy Twój post, by inspirował do ruszenia w trasę innych podróżników!

Czy wiesz, że niedawno uruchomiliśmy nasz własny system do rezerwacji noclegów?

Jesteśmy małą polską firmą, szaloną na tyle, by rywalizować z gigantami branży turystycznej. 🙈 Z kodem START5 dostaniesz od nas 5% zniżki na każdą rezerwację. Sprawdź nas – fajnie wspierać swoich i jeszcze na tym skorzystać! ☺️

👉 Znajdź swój nocleg

Czekamy na Twój komentarz