TOP 4 pomysły gdzie uciec przed zimą w ciepłe kraje

Opublikowano : 12.02.2021 Redakcja
TOP 4 pomysły gdzie uciec przed zimą w ciepłe kraje

Miesiące zimowe to dla wielu osób ciężki czas. Nie każdy jest bowiem amatorem szaleństw na białym puchu. Tęsknota za ciepłymi promieniami słońca, piaszczystymi plażami i beztroskimi kąpielami w morzu potrafi bardzo doskwierać. Na szczęście nie trzeba przez całą zimę siedzieć w domu! Oferta podróży do ciepłych krajów, w których można zaczerpnąć odrobinę słońca jest bardzo szeroka. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, które ciepłe kraje warto odwiedzić w pierwszej kolejności. Nie musisz mieć na koncie grubych milionów. Może to Cię zaskoczy, ale ciepłe kraje to oferta dla każdego! Sprawdź, jakie kierunki warto wybrać, gdy interesuje Cię wyjazd w przystępnej cenie. Powiedz zdecydowane NIE niepogodzie w zimowy czas. Wybierz się na wakacje w środku zimy i zachwyć swoich znajomych wyjątkową opalenizną. Nawet krótki wyjazd do krainy ociekającej słońcem będzie doskonałym remedium na jesienną i zimową depresję!

Cypr – tanio i po europejsku – ciepłe kraje w zasięgu ręki!

Wcale nie musisz przed zimą uciekać na odległy kontynent. Pamiętaj, przeważnie jest tak, że im odległość od wybranej destynacji turystycznej jest mniejsza, tym większa szansa, że na wakacyjny wyjazd późną jesienią czy w środku zimy nie wydasz ostatnich pieniędzy. Ciekawą propozycją na wczasy w okresie, gdy u nas zaczyna robić się zimno i deszczowo jest Cypr. Nawet w listopadzie panują tam idealne warunki do plażowania – temperatura powietrza oscyluje w granicach 22*C, z kolei temperatura wody jest zaledwie niższa o kilka kresek. Może i nie są to wartości afrykańskie, jednak ktoś, kto do tej pory spędzał wakacje nad rodzimym Bałtykiem, nie powinien odczuć zbyt dużej różnicy. Zastanawiasz się, ile pieniędzy będziesz musiał wydać na wakacje na Cyprze?

W sezonie wyjazd może być dosyć drogi, jednak, gdy interesuje Cię wyjazd naszą jesienią czy zimą, to ceny wakacji na Cyprze będą o wiele przystępniejsze. Jeżeli będziesz mieć szczęście, to za tygodniowy wyjazd dla jednej osoby zapłacisz mniej niż 1000 złotych. Sporo w tym względzie zależy oczywiście od oferty konkretnego przewoźnika czy hotelu. Porównaj nasze propozycje i zdecyduj się na tę, która Twoim zdaniem będzie najciekawsza! Pamiętaj – plażowanie to nie jedyna atrakcja na Cyprze! Wyspa ta przyciąga także wielu miłośników zwiedzania – atrakcji jest na tyle dużo, że z pewnością nie będziesz się nudzić!

Madera – wyspa o wspaniałym klimacie

To kolejna wyjątkowa propozycja dla osób, które lubią bardziej umiarkowaną temperaturę. W listopadzie czy w grudniu nie spotkamy się na Maderze z upałami, jednak i tak będą tam panować temperatury o wiele przyjemniejsze niż w Polsce. Można je porównać do wartości cypryjskich – również i tu temperatura powietrza to około 22*C. Ceny wycieczek w tym okresie są bardzo przystępne – za jedną osobę dorosłą trzeba zapłacić około 1300 zł (przy opcji tygodniowego pobytu). Co warto robić na Maderze? Prawdopodobnie każdego zachwycą przepiękne piaszczyste plaże, których na wyspie nie brakuje. Jest to idealne miejsce na długie spacery – w mig zapomnisz tu o troskach dnia codziennego.

Maroko – wyjątkowa oferta cenowa

Zależy Ci na wyjeździe w środku zimy do kraju, gdzie słupki termometru będą pokazywały, choć nieco większe wartości niż w Polsce, a jednocześnie zależy Ci na ofercie atrakcyjnej cenowo? Doskonałą propozycją będzie Maroko! Przy odrobinie szczęścia i planując wyprawę odpowiednio wcześnie, masz szansę zapłacić za tygodniowy pobyt dla osoby dorosłej znacznie poniżej 1000 złotych. Jak na ciepłe kraje jest to bardzo tanio! Ostateczna cena będzie oczywiście zależała od wielu czynników – wyboru miejsca wylotu, standardu hotelu, czy liczby atrakcji na miejscu. Jeżeli planujesz odwiedzić Maroko, to koniecznie zapoznaj się z normami obyczajowymi, zwłaszcza w zakresie damskich strojów!

Egipt – ciepłe kraje zapraszają nie tylko latem!

Dla wielu osób temperatury panujące w Egipcie latem są nie do wytrzymania. Trzeba wówczas bardzo uważać – nawet krótka chwila spędzona w piekącym słońcu bez wcześniejszej aplikacji kremu do opalania z mocnym filtrem może skończyć się bolesnymi poparzeniami. Jeżeli lubisz ciepłe słonko, jednak skrajnie wysokie temperatury nie są dla Ciebie, to zdecyduj się na wakacje w Egipcie jesienią lub zimą. Średnie temperatury są wówczas bardzo przyjemne, a i ceny dosyć atrakcyjne. W listopadzie średnia temperatura to aż 27 stopni i przez kolejne miesiące nieco spada, aby dojść do wartości 23 stopni w styczniu i lutym. Jeżeli chodzi o ceny wakacji zimowych w Egipcie, to za 7 dni magicznego wypoczynku w atrakcyjnych warunkach trzeba zapłacić około 1000 złotych. W takiej cenie ciężko będzie znaleźć wczasy All Inclusive nawet nad rodzimym Bałtykiem.

Dlaczego warto wybrać się w ciepłe kraje w zimie?

Wyjazdy wakacyjne bardzo popularne są latem, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. W lecie podróżują niemal wszyscy, co oznacza, że jeżeli chcesz na wakacyjnym wypoczynku zaznać trochę spokoju, to raczej nie będziesz mieć na to najmniejszych szans. Latem ciepłe kraje są jeszcze cieplejsze, a temperatura w kurortach wcale nie tak rzadko przekracza czterdziestą kreskę na termometrze. Nie dla każdego taka temperatura powietrza będzie komfortowa.

Wakacje w środku zimy mają wiele zalet. Możesz na tydzień lub dwa wyrwać się do ciepłych krajów i uzupełnić niedobór witaminy D czerpanej z promieni słonecznych. Decydując się na wczasy poza głównym sezonem turystycznym, spotkasz się z ofertami w atrakcyjnych cenach. Przy odrobinie szczęścia i odpowiednim researchu koszt zimowych wakacji może oscylować w granicach około 1000 złotych, oczywiście im dalej chcesz jechać i im dłuższy będzie pobyt, tym musisz się liczyć z większymi wydatkami. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa zimową porą! W momencie, gdy wszyscy Twoi znajomi bookują wczasy w popularnych kurortach narciarskich, Ty pomyśl o wylegiwaniu się na piaszczystej plaży w ciepłych promieniach słońca!

Masz całą masę ciekawych kierunków do wyboru – zaczynając od tych najtańszych jak Maroko czy Egipt, poprzez średnią półkę cenową (np. portugalską Maderę), aż po opcje skierowane w kierunku osób o bardzo zasobnym portfelu – można rozważyć wyjazd do Nowej Zelandii czy Australii.

Wraz z rozwojem technologii coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie i pracę zdalną. Dzięki możliwości pracy na odległość, pracownicy mogą łączyć swoje pasje z pracą i realizować się w różnych miejscach na świecie. Coraz więcej firm oferuje oferty pracy online, co umożliwia poszukiwanie interesujących ofert pracy bez ograniczeń geograficznych.

Czekamy na Twój komentarz