Wielkanoc w podróży? Jeszcze zdążysz! TOP 6 kierunków

Opublikowano : 13.03.2024 Redakcja
Wielkanoc w podróży? Jeszcze zdążysz! TOP 6 kierunków

Jak spędzić Wielkanoc inaczej? W podróży, oczywiście! Jeśli w tym roku chcesz wyrwać się z domu i znów poczuć zew przygody nie czekając na lato – ale nie uśmiecha Ci się całkiem rezygnować z wielkanocnego klimatu (i pysznej, świątecznej kuchni, rzecz jasna)… mamy dla Ciebie pomysł. 


Oto lista top krajów, w których Wielkanoc obchodzona jest w sposób szczególny – i w których z przyjemnością spędza się pierwsze dni wiosny.

 

Jakie czynniki braliśmy pod uwagę przy wyborze kierunków?

1) Dostępność lotów z Polski: Zależało nam na kierunkach, do których podróż z Polski jest stosunkowo łatwa i niedroga (i do których znaleźliśmy niezłe oferty!). 


2) Atrakcje związane z Wielkanocą: W każdym z miejsc z listy można doświadczyć świątecznej atmosfery Wielkanocy - tradycyjnych obrzędów, festiwali, jarmarków z degustacją regionalnych potraw…  


3) Zróżnicowanie atrakcji: Każdy z nas lubi w podróży coś innego – dlatego zaproponowane przez nas miejsca odpowiadają na różne potrzeby: bliskość natury, ciekawa architektura, bardziej lub mniej egzotyczny klimat... Tak, by nawet po odejściu od świątecznego stołu było co robić ;-)

 

Kierunki bliżej domu:

Jeruzalem, Izrael: 
Nie będziemy owijać w bawełnę - Wielkanoc w Jerozolimie, mieście świętym dla trzech największych religii monoteistycznych, jest wyjątkowym doświadczeniem! Tutejsze obchody koncentrują się głównie wokół Starego Miasta, gdzie odbywają się procesje, nabożeństwa i mniej lub bardziej oficjalne uroczystości.

 

Jerusalem

 

Rzym, Włochy: 
Stolica chrześcijaństwa przyciąga pielgrzymów z całego świata na uroczyste obchody Wielkanocy, zwłaszcza na celebrację Wielkiego Tygodnia – w trakcie którego odbywają się procesje i nabożeństwa. Choć atmosfera jest podniosła – wszędzie czuć świąteczną aurę i ulice miasta wyglądają jeszcze bardziej klimatycznie niż zwykle.

 

Rzym

 

Sevilla, Hiszpania: 
Hiszpania słynie z barwnych i uroczystych obchodów… niemal wszystkiego! Również Wielkanocy. Zwłaszcza w Andaluzji, gdzie najbardziej spektakularne są procesje Semana Santa (Świętego Tygodnia) w Sewilli. A gdyby tego było mało: wiele z nich odbywa się w nocy, przy dźwiękach muzyki i rytmie kroków tancerzy.

 

Sevilla

 

Kreta, Grecja: 
W Grecji Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Na Krecie, podobnie jak w innych regionach kraju, odbywają się procesje religijne, nabożeństwa oraz tradycyjne uczty rodzinne. W tym okresie można też w lokalnych sklepach trafić na wyjątkowe przysmaki!

 

Kreta

 

Kierunki dalej domu:


Antigua Guatemala (Gwatemala): 
Antigua jest znana z najbardziej uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia w Ameryce Łacińskiej. Całe miasto jest zaangażowane w procesje, które odbywają się na wybrukowanych ulicach, przy dźwiękach muzyki i podziwianiu kolorowych dywanów z… kwiatów. Wyobrażasz sobie, jakie barwne można przywieźć z takiej wyprawy zdjęcia?

 

Gwatemala

 

Meksyk: 
W Meksyku obchody Wielkanocy, znane jako Semana Santa, są czasem radosnego świętowania i kolorowych procesji. Wiele miejscowości organizuje spektakularne widowiska – emocje gwarantowane!

 

Meksyk

 


_
Bez względu na to, na jaki kierunek się zdecydujesz – niech te święta będą dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem pełnym nowych przygód, smaków i spotkań! Świętuj Wielkanoc w podróży i ciesz się każdą chwilą spędzoną z bliskimi lub z nowo poznanymi przyjaciółmi.
A jeśli znajdziesz się tam dzięki ofercie złapanej na jakdolece.pl - koniecznie oznacz nas (@jakdolece) na jednym ze zdjęć publikowanych w sieci. Udostępnimy Twój post, by inspirował do ruszenia w trasę innych podróżników!

Czekamy na Twój komentarz