Tanie loty z Gdańska do Kostaryki w 2020 od 2281 zł!

searchFiltruj oferty

Najczęstsze pytania o tanie loty do Kostaryki

Kostaryka pomimo swojego niewielkiego terytorium jest w stanie zaoferować wszystko czego zapragnie nawet najbardziej wybredny turysta. Od pięknych piaszczystych plaż i raf koralowych wybrzeża, poprzez pełną przygód dżunglę i aktywne wulkany jak i coraz to popularniejszą formę ekoturystyki, Kostaryka zachęca miliony turystów z całego świata na spędzenie tu swoich wakacji. Wakacje w Kostaryce to przygoda i wypoczynek ale także poznawanie historii i kultury czasów przed kolonialnych jak i tych naszego tysiąclecia. Podróżowanie po Kostaryce nie należy do trudności, z łatwością możemy wypożyczyć tu samochód jak i dostać się wszędzie poprzez dobrze rozbudowaną sieć komunikacyjną. Większość podróżnych, którzy rozpoczynają odkrywanie tego pięknego kraju zaczyna swoją przygodę od poznania znajdującego się w samym centrum państwa, miasta San Jose, będącego stolicą Kostaryki.

 • Jak pandemia koronawirusa (COVID-19) wpływa na loty do Kostaryki?
  Pandemia koronawirusa COVID-19 może wpłynąć na ograniczenia związane z podróżą do Kostaryki. Obostrzenia ciągle się zmieniają, dlatego najnowsze informacje znajdziesz tutaj.
 • Czy do Kostaryki potrzebna jest wiza?
  Nie, wystarczy paszport. W momencie wjazdu powinien być ważny jeszcze minimum pół roku.
 • Ile kosztuje najtańszy lot do Kostaryki?
  Najtańszy lot do Kostaryki w dwie strony w ciągu ostatnich 72h kosztował 2281 zł na trasie Berlin - San Jose.
 • Kiedy można najtaniej dolecieć do Kostaryki?
  Najniższe ceny za tanie loty do Kostaryki są w październiku na loty w styczniu (ok. 3 miesiące wyprzedzenia).
 • Jak długo trwa lot do Kostaryki?
  Obecnie do Kostaryki nie ma bezpośrednich połączeń z Polski. Z przesiadkami we Frankfurcie, lot trwa łącznie minimum 14h 2min.
 • Które linie latają do Kostaryki bezpośrednio?
  Do Kostaryki nie ma obecnie bezpośrednich lotów rejsowych. Do Kostaryki można dolecieć liniami Lufthansa z przesiadkami we Frankfurcie.
 • Jaka wtyczka potrzebna jest do Kostaryki?
  Wtyczki do prądu są typu amerykańskiego (A,B). Potrzebujesz przejściówkę na wtyczkę typu A. Zobacz jej wygląd na rysunku. Napięcie prądu wynosi 120V. Sprawdź, czy twoja ładowarka / zasilacz obsługuje zakres napięcia 120V (przykładowo 100-240V). Jeśli nie, potrzebny ci będzie dodatkowo adapter / transformator napięcia.
  wtyczka typu Awtyczka typu B