Noworoczny bucket list: inspiracje podróżnicze na 2024

Opublikowano : 03.01.2024 Redakcja
Noworoczny bucket list: inspiracje podróżnicze na 2024

Witaj w 2024 roku! W Jakdolece wierzymy, że każdy początek roku jest jak czysta, pierwsza strona w nowym, podróżniczym dzienniku – gotowa na zapisanie niezwykłych historii. Dlatego zanim wsiądziesz do samolotu, najpierw zapraszamy do wyruszenia w podróż po naszej noworocznej bucket list. Od baśniowych zamków po tajemnicze zorze polarne, od egzotycznych festiwali po odprężające gorące źródła… Jest w czym wybierać!
Zapnij pasy. 2024 będzie rokiem pełnym niezapomnianych podróży!

 

Dokończ zdanie: „W 2024 chcę…”

 

Zobaczyć zorzę polarną w Norwegii

Podziwianie tajemniczych świateł zorzy polarnej wśród dzikiej, norweskiej przyrody, to moment, gdy czas staje w miejscu. I spektakl, który zapada w pamięć na całe życie!

 

Przeżyć karnawał w Rio de Janeiro 

Dołącz do radosnego tłumu na karnawale w Rio. Tańcz w rytm brazylijskiej samby, celebrując życie w jednym z najbardziej barwnych miejsc na świecie.

 

Napić się porto w Porto 

Wyobraź sobie degustację znakomitego wina porto w jego rodzinnym mieście. W cieniu historycznych winnic, z widokiem na zakręty rzeki Douro, każdy łyk tego trunku smakuje jak kropla historii.

 

Kupić magiczną lampę na jednym z targów Marrakeszu 

Zagub się w labiryncie kolorowych uliczek Marrakeszu, odkrywając tętniące życiem bazary i aromatyczne przyprawy. To miasto, które pobudza wszystkie zmysły.

 

Obejrzeć wschód słońca nad Angkor Wat 

Podziwianie wschodu słońca nad zabytkowymi świątyniami Angkor Wat to chwila, gdy historia spotyka się z naturą. Tajemnicze ruiny i pierwsze promienie słońca tworzą obraz, który trudno zapomnieć.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-kambodzy

Angkor Wat

 

Zwiedzić Pompeje 

Odkryj starożytne miasto Pompeje, zatrzymane w czasie przez erupcję Wezuwiusza. To nie tylko podróż do przeszłości, ale też refleksja nad siłą natury.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/okazje/airport-NAP/-/-/0

Pompeje

 

Zatańczyć salsę na Kubie 

Poczuj rytm ulic Hawany, gdzie muzyka i taniec są w powietrzu. Zanurz się w tłumie, ucząc się salsy od najlepszych – to doświadczenie, które rozgrzeje każde serce.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-na-kube

Salsa na Kubie

 

Rozwiązać krzyżówkę leżąc w Morzu Martwym

Doświadcz niezwykłego uczucia unoszenia się na wodzie w Morzu Martwym. To nie tylko niezwykłe przeżycie, ale też naturalna terapia… i dla ciała, i dla głowy! A przy okazji – genialne fotki gwarantowane.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-jordanii

Morze martwe

 

Odwiedzić Troję 

Odwiedź Troję, by poczuć się jak bohater epickich mitów. Ta starożytna osada ożywa w wyobraźni, przynosząc historie o heroizmie i miłości.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-turcji

Troja

 

Wypić wodę z kokosa w Indonezji

Niezliczone, indonezyjskie wyspy to okazja do poznawania nie tylko ich różnorodnej kultury i religii, ale też… czas na relaks! Znajdź swój kawałek raju na jednej z idyllicznych plaż i pozwól sobie na chwilę relaksu. 

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-indonezji

Kokos

 

Odkryć tajemnice Machu Picchu 

Podróż do Machu Picchu to wejście w świat starożytnej cywilizacji Inków. Każdy krok po tych świętych ruinach to podróż w głąb historii i kultury, która nie dała się podbić konkwistadorom. 

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-peru

Machu Picchu

 

Zakosztować Pho w Wietnamie 

Zasmakuj autentycznego Pho, na jednej z licznych, ciasnych uliczek Wietnamu. Tam każda miska tej zupy to podróż kulinarna! I doświadczenie, które rozgrzewa zarówno ciało, jak i duszę.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-wietnamu

Pho

 

Poczuć ducha Barcelony 

Barcelona zachwyca swoją różnorodnością – od zabytków Gaudí’ego po nowoczesne dzieła sztuki. To miasto, które inspiruje i pobudza wyobraźnię. Może to właśnie tego potrzebujesz do naładowania baterii do dalszej pracy?

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-barcelony

Barcelona

 

Oglądać kwitnące wiśnie w Japonii 

Tradycyjne hanami, czyli piknik pod różowo-białymi kwiatami wiśni, to nie tylko spotkanie towarzyskie – a lekcja doceniania ulotności chwili. Przy okazji dobrej zabawy i całego mnóstwa japońskich pyszności!

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/okazje/place-17/-/11/0

Japonia

 

Spotkać duchy miasta Dubrownika 

Odkryj uroki starożytnego Dubrownika, zwiedzając jego dobrze zachowane mury obronne i wąskie uliczki. To podróż w czasie do epoki renesansu i baroku, która zachwyca na każdym kroku.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/okazje/airport-DBV/-/-/0

Dubrownik

 

Wędrować po Dolomitach

Dolomity to wyzwanie dla ciała i uczta dla oczu. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, zdobywając kolejne szczyty tych włoskich olbrzymów.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-wloch

Dolomity

 

Poznać życie w rytmie mongolskich nomadów 

W Mongolii możesz nie tylko zobaczyć, ale poczuć życie koczowniczych ludów. Spędź noc w tradycyjnym jurcie na bezkresnych stepach, dzieląc czas z gościnnymi nomadami. To nie tylko nocleg, to lekcja życia w harmonii z naturą.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-mongolii

Mongolia

 

Przenieść się w czasie w baśniowym zamku w Sintrze 

Odkryj magiczny Palácio Nacional da Pena w Portugalii, który ponoć był inspiracją do samego Zamku Disneya! Kolorowe fasady, romantyczne wieżyczki i zapierające dech w piersiach widoki sprawią, że poczujesz się jak w królestwie z bajki.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-portugalii

Nacional Da Pena

 

Przebrać się za La Catrinę w trakcie Día de los Muertos w Meksyku 

Weź udział w pełnym życia festiwalu Día de los Muertos. Przebranie się za La Catrinę to symbol zanurzenia w kulturze i tradycji Meksyku, pełne kolorów i emocji.

 

Zanurzyć się w islandzkich gorących źródłach z widokiem na… nic

Pozwól sobie na chwilę relaksu w gorących źródłach Islandii. Otoczony/a surowym, bezkresnym wręcz krajobrazem, poczujesz ciepło natury, które wnosi spokój i odnowę.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-na-islandie

Islandia

 

Zjeść obiad gotowany przez ciepło z wulkanu

Na Azorach doświadczysz tradycyjnego sposobu gotowania w… ziemi, dzięki ciepłu prosto z wnętrza globu. Tak! To nie tylko posiłek - to doświadczenie, które łączy smak z historią i tradycją wysp.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-na-azory

O azorańskich przysmakach wspominaliśmy też w osobnym wpisie:

9 rzeczy, które musisz zrobić będąc na Azorach

Cozido das furnas

 

Wspiąć się na szczyt wulkanu (nieaktywnego!)

Wybierz się na szczyt Teide, by poczuć dreszcz emocji i podziwiać widoki rodem z filmów o wyprawach na Marsa, które zapierają dech w piersiach. I pozwalają przekraczać własne granice!

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/okazje/airport-TCI/-/-/0

Teide

 

Przejechać się czerwonym double deckerem

Londyński autobus „double decker” (dwupoziomowy) to ikona miasta. Przejazd tym czerwonym autobusem to nie tylko transport, to podróż przez historię i kulturę Londynu z zupełnie innej perspektywy.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-londynu

Londyn

 

Napić się zielonej herbaty zebranej prosto z pola

Spacer po polach herbaty to chwila spokoju i bliskości z naturą. Poznaj proces tworzenia herbaty i delektuj się jej świeżym, pełnym aromatu smakiem. Do tego wcale nie musisz wybierać się na odległą Sri Lankę czy Bali – wystarczą Azory!

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-na-azory

Herbata

 

Posłuchać muzyki na żywo na ulicach Nowego Jorku

W Nowym Jorku muzyka to codzienność (nawet w metrze!), która tworzy wyjątkową atmosferę. Odkryj ulicznych artystów, którzy swoją pasją i talentem sprawiają, że nawet zwykła przechadzka może stać się niezapomnianym doświadczeniem.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-nowego-jorku

Nowy Jork

 

Założyć maskę na karnawale w Wenecji

Karnawał w Wenecji to festiwal pełen tajemniczości i historii. Doświadcz atmosfery tego wyjątkowego wydarzenia, otoczony przez maskarady i barwne kostiumy… jaki wybierzesz dla siebie?

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/okazje/place-129/-/27/0

Karnawał

 

Przejść z plecakiem po szkockich Highlands 

Szczególnie dla miłośników natury, szkockie zielone wzgórza oferują niezrównane piękno surowych krajobrazów. To idealne miejsce na odłączenie się od codzienności i zanurzenie w przyrodzie.

🔸 Zobacz okazje: jakdolece.pl/tanie-loty-do-szkocji

Highlands

 

Doświadczyć jednego z 7 cudów świata

Odkryj tajemnice Petry, jednego z Nowych Siedmiu Cudów Świata. Ta starożytna, wykuta w skale metropolia pozostawia niezapomniane wrażenia.

 

_
Uf… teraz tylko trzeba na to wszystko znaleźć wystarczającą liczbę dni urlopu 😉 
Niezależnie od tego, czy wybierzesz się w odległe zakątki świata, czy odkryjesz ukryte perełki bliżej domu – niech każda z Twoich podróży będzie krokiem do osobistego rozwoju, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. I gdziekolwiek zaprowadzi Cię 2024… Odkrywaj, doświadczaj, żyj! A każda podróż niech będzie opowieścią wartą opowiedzenia.

Czy wiesz, że niedawno uruchomiliśmy nasz własny system do rezerwacji noclegów?

Jesteśmy małą polską firmą, szaloną na tyle, by rywalizować z gigantami branży turystycznej. 🙈 Z kodem START5 dostaniesz od nas 5% zniżki na każdą rezerwację. Sprawdź nas – fajnie wspierać swoich i jeszcze na tym skorzystać! ☺️

👉 Znajdź swój nocleg

Czekamy na Twój komentarz